Listopad 2014

Zimní srst - Stříhání

29. listopadu 2014 v 18:46 | ©Sidney |  KONĚ
Zimní hustá srst sice chrání před chladem, ale ustájení koně se při námaze nadbytečně potí a v důsledku toho se necítí dobře, ztrácejí kondici a mohou prochladnout, pokud nejsou ihned po práci vytřeni do sucha. Stříjání husté srsti ustájených koní pomocí elektrických stříhacích strojků tento problém odstraňuje a také zjednodušuje udržování čistoty. Ostříhaní koně se ihned po každé práci zadekují, jelikož se významně změnila izolační schopnost srsti.

Užitečná rada:

● Na stříhání je vhodné obléct si overal, do kterého se chlupy nedostanou a sando se z něj smetou.

● Nikdy se neodstraňují chlupy zevnitř uší (s vyjímkou velmi dlouhých chlupů), protože slouží jako ochrana proti nečistotám a hmyzu. Kulatými nůžkami se prostříhá pouze vnější okraj ucha.


15 days Challange - 6.den - Můj blogový život

27. listopadu 2014 v 16:57 | ©Sidney |  OSTATNÍ

6.den

Bloguju už od šesti let, což je těch pár let dozadu (ne není mi deset). Začala jsem s Hannou Montanou no a potom s Ewou Farnou, zvířátka Littles Pets Shop, Hannah Montana, Ewa Farna, zvířátka, 5Angels, 5Angels..., no, a potom koně. Myslím že jsem založila asi 50 blogů (nedělám si srandu). A každej vydržel max 2 měsíce. Jo, tento mám nejdýl. Už je to rok!!
Před tímto blogem jsem měla ještě "horse-language", ale ten se smazal a pokazil :(.
Tento mám hodně ráda! Vždycky mi záleželo jen na adrese, ale myslím, že je důležitější obsah...
Snad se vám tento blog líbí :).

Vaše SIDNEY

LISTO - PAD Fotogalerie

25. listopadu 2014 v 16:12 | ©Sidney |  FOTOGALERIE


Zlámanka

23. listopadu 2014 v 12:46 | ©Sidney |  KONĚ


Jezdecký deníček | 22.11.2014

22. listopadu 2014 v 17:50 | ©Sidney |  DENÍČKY


Ahoj,
dneska jsem byla zase u koní. Bylo to lepší, než minule. Pracovní klus mi šel myslím dobře. Cval byl super, akorát mam problém se spouštěním nohou. Mám je pořád jako kdyby pokrčený, jako kdybyste chtěli pobízet patama. Snažila jsem se o to především v prac. klusu, no... moc mi to nešlo. Jinak jsme čistily Caty, Montyho a Ilátu. Všichni se vyváleli, takže jsme každého čistily asi čtvrt hodiny. Jinak tohle píšu na IPadu,jelikož zase nemám počítač... Články ale budou.

Poslední ježdění bude Mikuláš, to znamená že bude speciální a dostaneme čokoládu (na tu se těším nejvíc ^^). Něco nafotím a bude o tom článek. Mám v plánu nějak vyzdobit Lunu (starý rozkošný koníček) takže tu taky vyfotím. Když jsme u toho focení, chtěla bych se nějak nafotit s Dyrem do kalendáře, který děláme každý rok.

Vaše SIDNEY

15 days Challange - 5.den - Můj jezdecký život

21. listopadu 2014 v 17:46 | ©Sidney |  OSTATNÍ

5. den

Začala jsem jezdit v létě 2012. Předtím jsem také jezdila. Ale třeba jednou za měsíc. Sousedi totiž měli koně. Ta mě na některého z nich děda posadil a šli jsme na vyjížďku.
Potom jsem začala jezdit na Zlámanku. Jezdila jsem tam 2 roky. Hrozně mě to tam bavilo. 3tvalo mě ale, že jsem jezdila na Dennym. Nejtučnější a nejpomalejší kůň ze stáje.
Pamatuji si, jak jsem večer brečela, že mě Lucka nechce přidělovat Dorinku atd... Pokud chcete víc, tak si přečtěte staré jezdecké deníčky, při kterých někdy umírám smíchy...
Potom si "kamarádka" koupila Dorinku a potom odvezli Charlott a já jsem to nezvládla, tak jsem na chvílku přestala jezdit. Snažila jsem se na koně zapomenout, ale kdo to zkoušel, tak to nejde :).
Potom nám sterjda - mě a Johance - zaplatil individuálku v Těšánkách a byla jsem do toho rezavého koně naprosto zblázněná. Ano, byl to Dyramus...
Jezdím tam doteď a moc mi to tam vyhovuje. Pro mě je to takovej koňskej ráj :)

Vaše SIDNEY

Ryzák

19. listopadu 2014 v 16:13 | ©Sidney |  KONĚ

Ryzák je světlehnědý kůň se hřívou stejné barvy. Může mít i odznaky. Mě se toto plemeno líbí nejvíc ze všech, protože ryzák je i Dyramus. Ale nejen proto. Líbí se mi ta barva, taková hezká, světle hnědá s bílímy odznaky... Je to opravdu pěkný kůň. Je to jedno z nejzákladnějších zbarvení koně. Ryzák může být od světle hnědé až po tmavě hnědou (skoro hnědáka). Barva žíní, může být jakákoliv od tmavé (ne černá) až po skoro žlutou. Narozdíl od hnědáka nemá hnědé končetiny a špičky uší hřívu a ocas.

15 days Challange - 4. den - Moje nejoblíbenější hračka s motivem koně z dětství

16. listopadu 2014 v 9:01 | ©Sidney |  OSTATNÍ

4.den

Ahoj,
je du další výzva.

Hrála jsem si asi do 4 nebo 5 let, potom mě to přestalo bavit a začala jsem se zajímat o koně :). Kvůli tomu jsem se naučila číst už v pěti :)...
Každopádně moje nejoblíbenější hračka byla jednoznačně... ten "živý" My Little Poník.


Já jsem takovej ten "ničící stroj na hračky", takže to asi po roce přestalo totálně fungovat. Každopádně, s touhle kravinou jsem si opravdu vyhrála, a hraje si s tím do teď můj madší bratr :/. Byla to super hračka a ráda na to vzpomínám :).
Jinak jsem měla asi miliardu plyšáku - koně, ale ty jsem vyházela, protože jsem je neměla kam dávat :).

Vaše SIDNEY

Jezdecký deníček | 15.11.2014

15. listopadu 2014 v 12:47 | ©Sidney |  DENÍČKY


Ahoj,
před chvilkou jsem se vrátila z koní.
Jezdila jsem jako vždycky na Dyrovi. Dneska se mi to nelíbilo. Jednoduše absolutní trága. Nedokázala jsem se zvednou z kolen, v čem jsem jindy celkem dobrá. Chránily mě jen třmeny. Potom jsem zjistila, že mi absolutně nejde pracovní klus a 2x se mi stalo, že jsem naklusala na blbou nohu, takže jsem si musela přesedávat...
Jsem celkem zklamaná. Dyr byl hodnej.
Po ježdění jsme šly s Johankou opět čistit. Vyčistily jsem myslím 4 koně a potom jsme se šly podívat opět do jezdeckých potřeb :). Opravdický rááj :).
No, a potom jsme šly mazat uzdečky. Namazaly jsme asi 4 uzdečky a jely domů ...

Vaše SIDNEY

Rámečkové šílenství

14. listopadu 2014 v 20:06 | ©Sidney |  KONĚ
Ahoj,
rodiče mi v IKEI koupili rámečky, tak jsem si vytiskla nějaké fotky a dala si je do pokoje. Myslela jsem, že by to mohl být dobrý článek. Tak jdeme na to :).

Zákaz kopírování čehokoliv na blogu! Všechno je to má tvorba a pokud ne, je označena zdrojem. Kopírovat grafiku můžete jen tehdy, když je povolena a je u ní napsáno že je volně k použití!!
Když buduete chtít kopírovat cokoliv jiného pouze se zdrojem nebo s ikonkou!
Nemám problém vám zablokovat vaší IP adresu!

©Sidney|Equine-s.blog.cz|©2013-2015