Paddok paradise

26. března 2014 v 20:32 | ©Sidney |  KONĚ

Chtěla bych vám představit Paddok paradise, tedy koňsý ráj.

Vzorem ráje pro koně jsou divocí mustangové

Ať chceme či nechceme, podmínky, v nichž žijí koně, často ne zcela odpovídají tomu, co koně potřebují. Nemálo z nás má zafixovaný obrázek koňské idyly jako velkou, nádherně obrovskou louku, na níž se spokojeně popásají koně, kteří se tu a tam i proběhnou.

"Co může kůň chtít víc?" říkáme si. Tuto vžitou představu narušuje známý americký koňák Jamie Jackson, který přichází s koncepcí chovu zvanou výmluvně ´paddock paradise´.

Podkladem pro vytvoření ´padock paradise´ se mu stalo mnohaleté pozorování amerických divokých mustangů. Tito koně se neustále pohybují na rozsáhlém a taky různorodém území, které dokáže zabezpečit všechny jejich potřeby.

Naproti tomu naše "idylické zelené louky", nutno přiznat, slouží spíše k vykrmování koní. Dostatek potravy a vody na jednom místě koně nenutí k pohybu, ani k jiným aktivitám, což má pochopitelně negativní vliv na jejich zdraví a kondici.

Proto Jamie Jackson přichází s konceptem ´padock paradise´. Jehož cílem je zajistit koni dostatek aktivního pohybu prostřednictvím motivace vycházející z jeho instinktů.

Zdroj: konicci.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jonaki jonaki | 29. března 2014 v 7:57 | Reagovat

Krásné video a hezká písen v pozadí.Mustangové jsou nádherní chtěla bych je vidět na živo :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zákaz kopírování čehokoliv na blogu! Všechno je to má tvorba a pokud ne, je označena zdrojem. Kopírovat grafiku můžete jen tehdy, když je povolena a je u ní napsáno že je volně k použití!!
Když buduete chtít kopírovat cokoliv jiného pouze se zdrojem nebo s ikonkou!
Nemám problém vám zablokovat vaší IP adresu!

©Sidney|Equine-s.blog.cz|©2013-2015