Říjen 2013

Jezdecký deníček 23.10.2013

25. října 2013 v 20:41 | ©Sidney

Je tu další jezdecký deníček. Tetnokrát jsem si pro vás připravilapár zážitků na Charlottě ....

Od Kristin

22. října 2013 v 21:14 | ©Sidney |  OSTATNÍ
Ahoj,
omlouvám se že jsem zas dlouho nepsala ale najít si čas je někdy opravdu velmi těžké (v mém případě). Jinak, na začátku prosince čekejte nový design (ode mě :/ :) ). Jinak, zúčastnila jsem se podzimní bleskovky na horse-time, a dostaůa jsem diplom. Díky Kristin ;)!
Je opravdu nádherný...
No, každopádně, opět k diskuzi o stájích (vím že vás to nezajímá...), nakonec jsem se rozhodla že dám Al-Kham-Sa ještě šanci. Ale jestli mě Lucka nenechá do října aspoň jednou jezdit na Dorce, končím!! Dneska jsem říkala Ádi, že si myslím že to Lucka dělá schválně že mě nenechává jezdit na Dorince a Áďa říkala že to dělá schválně. Popravdě nevím proč by to Lucka dělala ale, prostě je to tak...
No, je to "dobro-špatná" zpráva - našla jsem stáj v Bělově (jen 10 km od Kroměříže, takže super!), jenže... My se budeme stěhovat na Lhotku takže je to 20 km. No, a... mamka říkala že... buď budu jezdit na Zlámanku nebo nikam. Ale co když mě Lucka nenechá jezdit na Dorce. Já se bojím jezdit na Garim nebo na Denysovi! Minule mi to stačilo! Tak, asi nebudu jezdit nikam, jestli mi to Lucka nedovolí...
Vaše Sidney

Jezdecký deníček 16.10.2013

18. října 2013 v 18:37 | ©Sidney |  DENÍČKY
Ve středu jse pomáhala čistit Ádi Charlottu. Potom mi Lucka řekla že půjdu na Gariho. Byla jsem celkem ráda že ho budu mít, ale měla jsem si ho vzít první. Na konci, když Betka dojezdila, tam spadl strom, a Gari začal běhat a na té straně to bral veeeeeeeelkým obloukem. A i Dorinka! Ne že by začala nějak tryskat apod... ale začala couvat. Míša měla úplně povolenou otež. No tak jse zůstaly v drezurním obdélníku. Asi 5× se mi spašil. Řekla jsem že nebudu cválat protože už jsem byla tak rozklepaná že jsem v tom sedle jenom vysela a cválání bych prostě nezvládla...

Vím, je to strašně krátky ale co už...
Potřebuji vám ještě něco napsat....

Do té stáje ve Zlámance jsem jezdila jenom kvůli Dorince. Myslím že už asi nedostanu šanci se na ní vyhoupnout, takže si myslím že to prostě bez Dorky nemá smysl. Skoro všecky stáje v okolí jsou až za Hulínem a do Hulíno je to tak 20 minut... Ráda bych jezdila do Soběsuk, ale je to tam až od 13. let. Take asi nebudu jezdit nikam, a navíc budu mít práci se psem kterého bude mít na jaře (?). Pokud se lásky ke koním nezbavím, budu jezdit do těch Soběsuk až od těch 13. Třeba dneska jsem jela autobusem, a to drkocání mi přišlo jako Drinčin cval <3... Boužel, to už je za mnou :CC.... A tak přemýšlím co s tímhle blogem... Dám vám vědět až si to rozmyslím, ale nevipadá to dobře. Bez Dorky, tohle VŠECHNO nemá SMYSL!!
Vaše Sidney

Informace

15. října 2013 v 18:58 | ©Sidney |  OSTATNÍ


Ahoj,
omlouvám se za dlouhé nepřidávání ale opravdu, neměla jsem čas. Pořád přemýšlím co bude s mím ježděním protože moji dně nejlepší kámošky ze stáji přestupují. Jo, taky jsem si říkala že bych šla za něma, ale je tu jeden problém = už tam není místo! Nedokážu si život představit bez Betky! Ona mi radila v ježdění, když jsem do stáje přišla, vodila mě a naučila mě, abych prošlápávala paty, dávala lokty k tělu a abyh se nehrbila!

No, od dojemných článků k lepším. Už, už, už - konečně můžeme skákat!! Dostaly jsme šanci, ale teď chápu že asi nebyl moc dobrej nápad! No, když jsem se chystala na křížek Denys mi začal trysat tak jsem vybočila a vykašlala se na to. Potom když jsem ho zklidnila tak mi normálně ve cvalu skočil. No, potom jsem si sedla na Charlottu a Ádi jsem dala Denysa, že chce skákat, protože na skoky jsou jenom dva poníci - Gari a Deny. Takže, v klusu Áďa dobrý, ale ve cvalu ji zača tryskat jako mě a byla na zemi... No dál: Johanka se vyhoupla do sedla Gariho a v klusu zvládla křížek + desku. Ve cvalu u prvního křížku spadla a vyrazila si dech, mno. Betce se nic nestalo...

Ale je tu i jedna dobrá věc s odchodem Betky - Gari je volnej. Tím pádem už nebudu muset jezdit na Denysovi, protože mála, bezzkušená Beátka si ji zabrala, společně s Míšou! Neměla by ta malá, která se učí jezdit, jezdit na Denysovi!!? Každopádně tentokrát si zaberu Gariho - já a Johanka, protože na Denysovi už nestrpím!!

Omlouvám se za větší článek, ale měla jsem ho v hlavě už asi tak 3-4 týdny, prostě jsem se musela vypsat. Už budu normálně přidávat a je tu i nový design, od Kristin. Mě osobě se moc líbí a určitě i vám ;).
Zítra jedu na koně takže asi tak ve čtvrtek čekejte jezdecký deníček! Zítra přdám grafiku, ještě tu žádná nebyla, mysím že udělám buď PNG nebo oddělovače. Zatím se mějte ;)!
Vaše Sidney

Praha

4. října 2013 v 20:25 | ©Sidney |  OSTATNÍ
Ahoj, zdravím vás z Prahy. Jsme u tety, která právě dole slaví 50 let! Já jsem prvním patře, tedy nad nima v Michalově pokoji (tetin syn). Zítra jedeme do Třebíze to oslavit i s dalšími hosty. Potom vám sem dám nějaké fotky, ale nevím jesli máme foťák, ještě se optám a snad si najdu čas vám napsat!
Jinak budu ráda za komentáře u minulého článku - jezdeckého deníčku. Ještě jednou se vám omlouvám za nedostupnost ale opravdu jsem nemohla najít si aspoň chvilku pro blog.
Jinak je tu měsíc říjen a stejně s tím i hodně testů, školy a dalších povinností. Tím vám chci říct že asi nebudu moc aktivní. Na notebook si sednu třeba na pět minut večer a snažím se dopsat článek ale nikdy se mi to nepodaří protože do mě mamka pořád hučí ať jsu spát.
Jinak, asi jste si všimly že jsem dlouho nepřidala projekt Dívky v sedlech, to proto, že přemýšlím že ho asi zruším... Vím, nevím co chci. ale už je nečtu. Abych pravdu řekla zkončila jsem u třetího dílu (Hříbě) a začala číst Letopisy Narnie. Je to fantasy knížka a chtěla bych psát o ní. Momentálně čtu 1. díl, který má myslím 88 stran a já čtu tak 42. stranu, takže to budu mít dočtený min. v prosinci když to tak vidím i s tou školou, jako např. dneska: byl dějepis, rozdaly jsme si papíry o Marii Terezii a vyplňovaly jsme různá cvičení apod... No, zbývalo 10 min. do zazvonění a učitelka nám rozdala papíry že si napíšeme test který bude krátký. Jo, byl krátký, to uznávám, ale z čeho byl? Braly jsme to, to jo, ale ty otázky byly strašně záludný! Nevěděla jsem 1. otázku a půlku té druhé :/.

To je asi všechno co jsem vám chtěla napsat! Tady jedna fotka, když jsem si hrála u tety na zahradě s taťkovím IPhonem. Zaplácala jsem mu mobil těmato uměleckýma fotkama rozhodla jsem se pro jednu :)), ty další jsem mazala ai půl hodiny, ale jinak príma večer :)!


Vložený trvalý odkaz obrázkuSidney

Jezdecký deníček 2.10

3. října 2013 v 20:01 | ©Sidney |  DENÍČKY
Ahoj! Vím, jsem strašná! Už asi týden jsem nepřidala, ale neměla jsem čas. V momentální době se nám učitelka z hudebky a třídní naprosto zbánily! Naše třídní nám dává třeba dvě stránky na přepsání do sešitu a z hudebky musíme zpívat každý zvlášť před tabulou! No, včera jsem byla u koní, takže tady máte další Jezdecký deníček:
Nemohla jsem se dočkat že se zase vyhoupnu do sedla Dorinky. Boužel tam byla opět Míša a malá Beatka. Obě si obsadily Dorinku a já sem tam stála jen s otevřenou pusou. Zeptala jsem se Lucky na kom budu jezdit a ta mi řekla ať se domluvíme a Johankou, kdo bude jezdit na Charlottě a nebo na Garim. Já jsem si vybrala Charlottu, protože Johanka chtěla Gariho, a já jsem chtěla Charllottu. To jsem ale nevěděla co je to za koně.
Jezdila jsem s Klárkou, vždycky jsme se vystřídaly, jak ona dojezdila, jezdila jsem já a potom byl konec ...
No, vyčistily jsme ji, nasedlaly, nauzdily a Klárka chtěla jezdit první, protože já jsem nevěděla co ona dělá s dalším jezdcem v druhém kole. Tak jsem si sedla na jízdárnu a čekala. Původně jsem chtěla sledovat Charlottu jak se na ní jezdí, ale opět jse měla oči jenom pro Dorinku. Málem mě vyhrkly slzy z očí, jak jsem toužila na ní jezdit. Najednou začaly cválat a potom byla řada na druhé kolo. Vyhoupla jsem se do sedla a připadala jsem si malá. Vždycky jsem si myslela - i Áďa to tvrdila - že Charlotta je tak o dva cenťáky větší jak Dorka, ale myslela jsem si že je o ty dva cenťáky menší. Najednou jsem uslyšela něčí řev. Málá Beátka brečela, že "asi" nechce jezdit. Byla jsem strnulá jeslty mi dovolí Lucka sednout si na Dorku, ale samozřejmě chtěla a chtěla jenom se bála. Opravdu logika! Pak si teda sedla. Vyjela jsem.
Pořád jsem nevěděla co Charlottě je, protože pořád dávala hlavu dolů a stahovala mě otěžemi. Nechtěla jsem ji cukat tak jsem ji tak nechala. Pak přišel klus, tak jsem ji v pohodě pobídla a ona naklusala, ale tahání hlavou nepřestalo. Klus byl nepohodlný, ještě teď mě bolí třísla. Znala jsem jiný klus, ten Dorinčin. Pořád jsem si nemohloa zvyknout. Potom přišel cval. Na jednu stranu v pohodě, ale na tu druhou. Bojovala jsem s ní asi pět minut. Pak mě teda Lucka vzala na lonž a nacválala dobře.
Tento den nebyl zrovna dobrý...
Sidney

PS: Udělala jsem zimní design, je zde: http://nd06.jxs.cz/650/667/7a04fe65c1_95382984_o2.jpg
Líbí se vám? Měla bych ho sem v prosnci dát?
Zákaz kopírování čehokoliv na blogu! Všechno je to má tvorba a pokud ne, je označena zdrojem. Kopírovat grafiku můžete jen tehdy, když je povolena a je u ní napsáno že je volně k použití!!
Když buduete chtít kopírovat cokoliv jiného pouze se zdrojem nebo s ikonkou!
Nemám problém vám zablokovat vaší IP adresu!

©Sidney|Equine-s.blog.cz|©2013-2015