Prázdniny jsou pryč!

21. září 2013 v 18:42 | ©Sidney |  OSTATNÍ

Prázdniny jsou pryč!

V tomto článku vám popsat
co jsem za ty dlohé (pro všechny
i pro mě velmi krátké) prázdniny stihla.
Mám celkem dost zážitků a polovina je
s koňmi, hlavně s Dorinkou a Dennyskem :).
Budu ráda když si článek přečtete až dokonce :).


Vyšla jsem ze školy vruce jsem držela vysvědčení - samí jedničky. Byla jsem nadšená! Nejen ze známek ale z prázdnin. 2 měsíce krásného, pohodového volna. Těšila jsem se jen na jednu práci - s koňmi. Když jsem si uvědomila že každý den budu 6:30 odvádět Dorinku na pastvu, kydat hnůj (mě to prostě baví :D), čistit boxy, byla jsem tak neuvěřitelně šťastná. Potom mi to zkazila! Jedna příšera která straší děti v noci - Samanta! Moje velká nepřítelkyně. Vlastně jsem proti sobě "bojovaly", jak to jinak říct. Pomlouvala nejen mě, ale i koně. Přišla za mnou a zkazila mi chvilku mého nadšení. Přišla za mnou celá růžovová - i tu žvýkačku so měla v puse měla stejnej odstít jako její třpytiví značkový oblečení - i s tou svou celou namachrovanou partičkou letos už 5.B. Říkali si "B" jako "Borci" a mi jsme prej "A" jako "Andílci". No, lepší být "A" jako "Andílci" a né "B" jako "Blbci" :DD, jo, nejsme tak blbí :D.
No takže za mnou přišla, se nedivim že neměla v ruce čivavu (:D). Takže členové její partičky: Ona - Samanta, Její pravá ruka - Týna, Blbec 1 - Ondráš (nosí kalhoty na kolenách a takový ty raperský čepice :/), Blbec 2 - Pavel (viz Ondráš), Blbec 3 - Dominik (no prostě blebec :D), Nina - (viz Týna + Ondrášova holka (?????)) a Olda - jedinej normální kluk z jejich třídy!
Vím že vás tohle nezjímá ale co už, nebudu to mazat :D.
Samanta se na mě zatvářila jako jestly nejsem blbá - jak můžu nosit tohle oblečení?? Jen aby vám bylo jasný, měla jsem na sobě bílí třičko s koněm a uplý džíny. No, naštěstí odešla.
Šla jsem domů, vzala jsem si tašku kterou potřebuju a jela na autobus a potom směr Lhotka, Kostelany. V autobuse jsem jela jenom já a další asi 3 lidi :), takže jsem si mohla sednou popravdě kam chci, ne jak někdy ráno musím stát s baťohem mezi nohama ://.

V sobotujsem si četla, byla na PC a pod. jako o obyč sobotách. Ale nedělě byla jiná, a obzvlášť velice příjemná! Jak jinak se jednalo o koně, přesněji o koňský tábor. Vyjeli jsme ze Lhotky v pět hodin a v pět hodin jsme byli na místě - na Zlámance. Jenom tak je to jen ve vedlejší vesnici takže jsem i blízko domova a hlavně blízko koní! No, hned jak jsme přijeli už tam čekala moje kamarádka (bff). Šli jsme se ubytovat. Pak přijela Betka (další moje nej kamarádka). Spala jsem vedle ní a vedle Johy (té bff). Boužel tam přijela i osmiletá malá Betynka, která mi zkazila celej pobyt na Zlámance. Nenechala mě jezdit na Dorince. Takže jsme se musely střídat. Jeden den ona, jeden de já .... a tak dáál... Jo, jenomža já jsem přece o kapku chytřejší a vybrala si den na Dorince hned pondělí, takže jsem Dorinku měla 3× týdně a Dennyho jen 2×! No, malá Betynka na to přišla až ve čtvrtek :DD. A navíc si ani jeden den neuvědomila že čistí box Dennymu a né Dorince :DD.

Ve čtvrtek jsem jeli do Tlumačova do hřebčince. Bylo to tam nádherné, hlavně velká jízdárna 1× větší než na Zlámance a jak jinak než KONĚ - velcí KONĚ. Na Zlámance jezdíme na ponících a jsem s tím spokojená. No, měli jsme taky závody v parkuru - skákali jsme mi, a né koně. Terka jsi vzala bičík a pobízela se :). Jako cena pro víteze byly gumičky (na koně). Vyhrál je nikdo jinej než Terka - Luccčina (majitelka stáje) dcera. Má těch gumiček tisíce, ale co, je přece jenom o 3 roky starší než skoro mi všichni :).

Myslím že to bylo ve středu nebo v pátek, kdy jsme pořádaly hon na zajíce :). Jo, Lucka asi v úterý zahlídla nějakýho Teddyho a snažila se ho sama chitit, ale to se jí nepovedlo. Tak asi v ten pátek nebo ve čtvrtek jsme šl na třešně do Chantaliny a Chapmanovy ohrady na třešně a uvideli jsme ho. Skmočila jsem po něm, měla jsme ho ale on mi vyklouzl ale nakonec ho chytla Míša (ten den měla 14). Jelikož Betka pozná jesli je to samec nebo samička, tak to tam koumala asi 5 minut a nakonec to byla samička, a Willibard je samec. No, daly jsme ji do krabice. Šli jsme potom jezdit. Jak jsme se vrátily byla krabice prázdná.
Lucka šla potom poklidit koně do vzdálené zahrady a jak se vracela záhledla pod jejich vlečkou toho Teddyho. Opatrně za náma běžela ať jí ho deme pomoct chytit a chytila ho zase Míša :). Už jsme nechtěly riskovat, tak jsme ho nedávaly do krabice, ale k Willibyrdovi :). Chvíli jsme se báli že v příštích dnech uvidíme i v kleci s nimi krállíčko-morčata :DD.
Já, Betka, Joha, Kája a Markéta jsme se drbaly asi půl hodiny se jménama, ale Terka potom pro ni vybrala úúplně jiné jméno - Tinky (čti Tynky). Dopadlo to nakonec dobře a Willibard a Tinky jsou teď nejlepší kamarádi :)).

Po koních jsem byla asi 2-3 týdny doma, pak jsem jela na tábor do Jedovnice. Abych řekla pravdu, moc se mi tam nelíbilo. Víte, nejsem ten tip, kterej spí všude. Jsem radši s rodinou, nebo s kterýma se už znám, tak jsem neznala podstatě nikoho, jenom Johu. Byl to obyčejnej tábor z dřevěnou podsadou. A navíc - dostala jsem průjem už první týden ve středu, a to ten tábor byl ná týdny, ale potom to volal vedoucím mím rodičům, a tak jsem tam do pátku zůstala a potom jela domů. Jo, ale to by nemusela domů Joha, které se tam vyloženě líbilo, víte, dostala taky průjem.... Prostě tábor na nic. Po nocích jsem prouzdala na záchody, v úterý jsem zjistila že mám zaražený prdy a potom ten průjem.... Každopádně příští rok tam nejedu, a rodiče mě nutí!! Ale já se nedám :DD.

Potom jsem šla na příměstskej tábor - sportovní tábor. Tam se toho nic moc nestalo, akorát jedna holka se chovala jako Samanta no, ale přežila jsem to :).

Boužel jsme letos u moře nebyly, protože rekostrujem barák na Lhotce, protože přemýšlíme že se tam přestěhujem, soužilo to jako chalupa na víkendy a prázdniny, v tomhle baráku se narodil můj děda, a taky jeho děda a ten dědův praděda taky :). Jo, mám v tom guláš s tejně jako ve francouštině a italštině - říkám "gracia" tím francouským přízvukem :)).


To je asi tak vše, snad si to někdo přečte, bolí mě už i ruka. Omlouvám se za pravopisné či gramatické chyby, ale kontrolovat se mi to opravdu nechce :D.

Sidney
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veru-xx/my-sweatheart-terezka Veru-xx/my-sweatheart-terezka | Web | 21. září 2013 v 19:19 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zákaz kopírování čehokoliv na blogu! Všechno je to má tvorba a pokud ne, je označena zdrojem. Kopírovat grafiku můžete jen tehdy, když je povolena a je u ní napsáno že je volně k použití!!
Když buduete chtít kopírovat cokoliv jiného pouze se zdrojem nebo s ikonkou!
Nemám problém vám zablokovat vaší IP adresu!

©Sidney|Equine-s.blog.cz|©2013-2015