Jezdecký deníček 25.9.2013

26. září 2013 v 17:32 | ©Sidney |  DENÍČKY
A je to tu. Můj dlouze slibovaný jezdecký deníček :). By me !

Na Zlámanku jsme přijeli cca ve tři hodiny. Utíkala jsem to stáje a vyčistila Dorinku. Potom přišla Lucka. Byly tam už i ostatní holky. Čistily Gariho, Dennyho, Chralottku atd. Lucka řekla že budeme jezdit na tom koni kterého jsme vyčistily. Všechny jsme byly šťastné :). Šla jsem pro sedlo. Cestou jsem potkala Míšu, tak ta mi pomohla. Společně jsme ji nasedlaly a nauzdily. Já jsem sedlala a Míša uzdila. Ještě to nikdy nedělala (neuzdila), tak jsem ji řekla ať to zkusí. Nešlo jí dát Dorce do huby udidlo tak jsem jí pomohla. Chtěla jet první tak jsem ji to dovolila. Pomohla jsem ji vyhoupnout se do sedla a nastavit ji třmeny. Potom jak vyjela jsem si šla pro vestu a helmu a šla jsem si sednout na lavičku na jízdárnu.


Při cvalu Míše Dorka cválala kontracval, což mě se nikdy nestalo tak jsem se trošku divila. Ale je pravda že Míše každý kůň nacválá špatně, protože pořád tahá za venkovní otěž. A potom? Potom jsem si udělala malinký průšvih. Jak už stály uprstřed jízdárny, vystřelila jsem za Dorkou jako raketa - nemohla jsem se dočkat. No, ale vždycky musí být po Lucce tak mě seřvala že jsem strašně zbrklá a jesly to ještě jednou udělám, nenechá mě jezdit :(. Jak jsem potom mohla jít, prodloužila jsem si třmeny a vyhoupla se na Dorinku. Jak jsem byla na opačné straně od Lucky, vyhrkly mi slzy. Jenom kvůli takové prkotince nemůžu jezdit?! Pak jsem si utřela slzy, vyrazila vpřed a už se nemylslela na Lucku a to její neježdění, ale na mě a na Dorinku. Snažila jsem si užít každou rychlosekundu na ní :), a vždycky se mi to povedlo :). Zklusaly jsem na obě dvě strany a potom přišel CVAL. Konečně! Zase po týdnu jsem si mohla užít vítr fučící do tváře, jak vítr profoukává Dorinčinu hřívu a jak s ní vlní, ten užásný zvuk - slyšela jsem pravidelný dusot kopyt. Bylo to jako vždycky DOKONALÉ. A nejvíce jsem s to užila ve stehnovém sedu. Potom jsme sesedly a já odvedla Dorinku do boxu. A jako vždy musel azase do mě řvát Míša - "Můůžu ti pomooct????" řvala přes celou Zlámanku. Já potom zašeptala že ano. Samozřejmě že bych byla pro NE, ale je to malé dítě které se učí jezdit, ale i přesto ji chce Lucka na závodech i přesto že neumí nacválat na dobrou nohu ://. Ona jí neumí odepnou ani podbříšník a míst podhrdelníku odepíná licnice a udidlo ://. Ale čistit nechtěla (ÚF). Pak konečně odjela. Ta jejich rodina je fakt uplně potrhlá. Její matka mi odpuzuje veterinu, jeí táta má velkou hlavu jak zeměkoule a řve na mě ať "sakra" zavolám Michaelu aby už "sakra" konečně přišla a Míša? Ta je po rodičích :D. No, potom jsem byla u Dorinky jenom já sama. Lucka musela za strejdou tak jsem ve stáji zůstala jen já. Všechno jsem Dorince a o tom nejždění řekla a ona jen žrala, ale já to beru jako dokonalé naslouchání. Ještě jsem jí jednou přečísla, dala jí krmení a pár jablíček. Potom už jsme boužel museli jet. A doma se mi začal vyklat zub a dneska ráno při snídani vypadl :)).

To je vše :). Snad si to někdo přečte :).
Sidney
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Moný Moný | Web | 26. září 2013 v 21:18 | Reagovat

Určitě sis to na Dorince užila :) Jinak ty rodiče Míši jsou divný :D

2 Kate Kate | Web | 27. září 2013 v 13:45 | Reagovat

Tak aspoň že sis to ježdění trochu užila. Jo cval je super odreagovačka. A z toho neježdění si nic nedělej. Určitě se to nestane :-)

3 Kačka Kačka | Web | 27. září 2013 v 20:41 | Reagovat

Hlavně že jsi si to na Dori užila :) Cval je lék na všechny bolesti.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zákaz kopírování čehokoliv na blogu! Všechno je to má tvorba a pokud ne, je označena zdrojem. Kopírovat grafiku můžete jen tehdy, když je povolena a je u ní napsáno že je volně k použití!!
Když buduete chtít kopírovat cokoliv jiného pouze se zdrojem nebo s ikonkou!
Nemám problém vám zablokovat vaší IP adresu!

©Sidney|Equine-s.blog.cz|©2013-2015